Województwo wielkopolskie

Województwo wielkopolskie to kolebka polskiej historii i, co się z tym wiąże, chrześcijaństwa w Polsce. To tu znajduje się wyspa Ostrów Lednicki, na której najprawdopodobniej został ochrzczony pierwszy władca państwa – Mieszko I. Do dziś zachowały się fragmenty murów kaplicy oraz obwałowania po dawnym grodzie.

Wielkopolska to także kraina związana ze słynnymi pisarzami. Warto zajrzeć do dworu w Russowie, gdzie mieszkała Maria Dąbrowska, autorka „Nocy i dni”. Przy nim stoi niewielki skansen. Odwiedzając to miejsce, porównania z Serbinowem opisanym na łamach powieści "Noce i dnie" nasuwają się same…

W pobliżu Poznania znajduje się także muzeum innego pisarza, który w ogromnym stopniu wpływał dawniej na młodych czytelników. To rodzinna willa Arkadego Fiedlera, w której jego potomkowie prowadzą muzeum naszpikowane ciekawymi eksponatami, przypominającymi liczne wędrówki znanego pisarza i podróżnika.

W maju, gdy kwitną magnolie, koniecznie należy odwiedzić arboretum w Kórniku i zwiedzić tamtejsze pałacowe muzeum. Niestety trzeba liczyć się z tym, że miejsce cieszy się wielką popularnością i możemy natknąć się na tłum turystów 😊

Można przy okazji zajrzeć także do Chobienic, aby zwiedzić ruiny ogromnego pałacu i poznać interesującą historię jego właściciela. O wszystkich tych miejscach i o wielu innych możecie przeczytać w naszych artykułach 😊Informacje praktyczne:

Poznań jest miastem w któym powinno się spędzić kilka dni, aby zobaczyć wszystkie jego atrakcje. Stare miasto i ratusz z koziołkami, Palmiarnia, Jezioro Malta, Ostrów Tumski, Stary Browar czy dawny Zamek Cesarski to miejsca, które powinno się zobaczyć. Kilkakrotnie bywając w Poznaniu nocowaliśmy w hostelu "Melodia" w pobliżu rynku i jeśli będą tam wolne miejsca to zdecydowanie polecamy. Jedynie auto trzeba zaparkować nieco dalej.

Jeśli chcemy odpoczywać poza dużym miastem to dobrym miejscem jest położona nad jeziorem około godziny drogi na południowy-zachód od Poznania miejscowość Boszkowo.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Dziękujemy za wizytę 🙂
Napisz do nas: kontakt@podroze-rodzinne.pl