Województwo zachodniopomorskie

Województwo zachodniopomorskie do dziś nosi ślady templariuszy oraz Wikingów. O historii tych pierwszych można dowiedzieć się zwiedzając między innymi Chwarszczany czy Rurkę, a o nordyckich wojownikach warto poczytać odwiedzając wyspę Wolin. Więcej informacji możecie znaleźć w naszych artykułach 😊

Województwo zachodniopomorskie to także wspaniałe widoki z Wzgórza Zielonka i atrakcyjna zabudowa Szczecina, to zagadka Krzywego Lasu i wspaniały park botaniczny w Przelewicach. To także miasto szachów i europejska stolica nordic walkingu, czyli Barlinek.

Zachodniopomorskie to także piękne wybrzeże Bałtyku i jego piaszczyste plaże, ale także jeziora. Szukających spokojnego odpoczynku nad wodą zachęcamy do odwiedzenia Morzyczyna. O tych i wielu innych atrakcjach przeczytacie na naszej stronie 😊Informacje praktyczne:

Podczas naszych podróży wielkrotnie nocowaliśmy w wielu miejscach. Jeśli planujecie wyjazd do nadmorskich miejscowości to dobrze wspominamy Pobierowo. Poza szerokimi plażami jest tu wiele sosnowych lasów, które służą spacerom i rowerowym przejażdżkom. Jest tu bardzo duża i różnorodna baza noclegowa. Sądzimy, że każdy dobierze coś pod kątem własnej kieszeni i potrzeb. Przyjeżdża tu w sezonie kilkanaście tysięcy osób, ale można znaleźć ustronne miejsca. W przypadku deszczowej pogody (o co niestety nad naszym morzem łatwo) do Świnoujścia czy Szczecina dojedziemy samochodem w ok. 1,5 godziny, a do Kołobrzegu w godzinę i tam możemy spędzić czas na zwiedzaniu. Podobna odległość jak do Kołobrzegu jest potrzebna, aby dotrzeć na Wzgórze Zielonka z przepięknym widokiem na deltę Świny i trasami spacerowymi wokół Jeziora Turkusowego. Jednym z wariantów, który możemy rozważyć jest rejs katamaranem na Bornholm połączony z wycieczką po duńskiej wyspie. Ruszamy wcześnie rano, w racamy nocą spędzając cały dzień na tej słonecznej "Majorce północy". Jeśli nie macie w planach długiego plażowania i skupiacie się na zwiedzaniu okolic to polecamy pensjonat "Florentyna" w miejscowości Obryta. To miejsce z duszą (co jest zasługą gospodyni) i klimatem. Jednocześnie lokalizacja korzystna do zwiedzania Szczecina i Stargardu. Do dużej piasczystej plaży nad Jeziorem Miedwie w Morzyczynie mamy stąd ok. 20 minut samochodem.

Inną lokalizacją na nocleg, którą polecamy jest Barlinek. Położone nad jeziorem "szachowe miasteczko" ma wspaniałe trasy spacerowe i rowerowe. Zwolennicy aktywnego wypoczynku będą tu mieli doskonałe warunki do realizowania swoich pasji. Jako "Europejska stolica Nordic Walkingu" Barlinek proponuje piechurom wiele ciekawych ofert.

Osoby poszukujące nietypowych lokalizacji mogą skorzystać z noclegu w Bornem Sulinowie. Miejscowość po wyjeździe wojsk sowieckich rozbudowuje bazę turystyczną i ma coraz ciekawszą ofertę, a jezioro i puste szosy ciągnące się wśród lasów są doskonałym miejscem do korzystania z uroków słońca i wypraw rowerowych. Nocowaliśmy też w Czaplinku. Mimo atrakcyjnego położenia, dużej piaszczystej plaży z pomostami, wypożyczalni sprzętu wodnego, campingu i kilku pensjonatów w sierpniu były pustki. Wieczorny koncert muzyki na żywo w restauracji nad jeziorem zgromadził chyba więcej mieszkańców niż turystów. Jeśli ktoś szuka atrakcyjnego miejsca do pobytu bez dzikich tłumów to z pewnością jest to doskonałe miejsce.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Dziękujemy za wizytę 🙂
Napisz do nas: kontakt@podroze-rodzinne.pl